Vyberte si z našej ponuky

€0.00

0položiek v košíku

produktbilder_5024_peddigrohrkarbchen_lang_2kg_800x600px

Ošatka pozdĺžna – 1,5kg

Ručne vyrobená ošatka na kysnutie cesta z prírodného pedigu vám pomôže pripraviť dokonalé čerstvé domáce pečivo. Ošatku nemáčajte, po použití ju stačí nechať dôkladne vyschnúť, prípadne ju očistite kefou.

Rozmery: horná dĺžka – 37 cm, spodná dĺžka – 32,5 cm, výška – 7,5 cm                              

 

Nie je určená na pečenie!

€11.20 s DPH

Popis

Ošatka z prírodného materiálu na prípravu domáceho chleba Vám pomôže pripraviť dokonalé čerstvé domáce pečivo. Môžete ju využiť na kysnutie cesta, uskladnenie chleba, servírovanie pečiva aj ako dekoráciu. Jej jedinečný tvar  a štruktúra vytvaruje z cesta na chlieb bochník so vzorom, ktorý potom  nájdete na čerstvo upečenej kôrke. Materiál: prírodný pedig. Ošatku nemáčajte, po použití ju stačí nechať dôkladne vyschnúť, prípadne ju očistite kefou.

Pedig je prírodný materiál, ktorý se dovážía z trópov juhovýchodnej Ázie. Jedná sa o vnútornú časť stonkuy ratanovej liany Calamus rotang alebo ratanu. Táto liana má stonku hrubú len niekoľko centimetrov a dlhú až 100 metrov. Drevo má svetlú farbu, podobnú lipovému drevu. Pred pletením je potrebné ho na 3 až 5 minút namočiť, tým nasaje do pórov vodu a stane sa veľmi ohybný. Po uschnutí drží tvar.

Naše ošatky sú vyrobené z prvotriedneho ratanu. Nakoľko nie sú bielené chlórom, ani ošetrované žiadnymi chemikáliami, ošatky môžu mať miestami jemné farebné odtiene.

Recenzie

Zatiaľ niesú žiadne hodnotenia.

Pridajte recenziu ako prvý “Ošatka pozdĺžna – 1,5kg”